Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )

3000.00 TL
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )
  • Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN )

1.Gün : Eskişehir – Ankara –Doğu Ekspresi

06.30 ’ da Karnaval Tour Ofis Önü, 06:45 ' de  Hasan Polatkan Migros önünde buluşup ve Ankara’ya doğru otobüsümüzle ( kişi sayısı ve yoğunluk durumuna bağlı olarak transfer hızlı tren ile gerçekleşebilir.) hareket ediyoruz.

10:30 – Ankara YHT Gar'ına varıyoruz ve diğer şehirlerden katılım sağlayan misafirlerimizle buluşup saat 11:10’e kadar alışveriş ve yemek molası veriyoruz.

17:55 - Dünya’nın en güzel 10 demiryolu seyahat rotası içerisinde yer alan, rotası üzerindeki güzellikleri anlatmaya kelimelerin yetersiz kalacağı, Doğu Ekspresi trenimizde vagonumuza yerleşip muhteşem bir yolculuğun ilk adımını atacağız. Tren yolculuğumuzu daha renkli hale getirmek için nostalji müzik dinletileri, vagon süslemeleri, çeşitli etkinlikler yaparak bu seyahati daha unutulmaz kılıyoruz. Akşam yemeği Extra olup dileyen misafirlerimiz önceden hazırladıkları yemeklerden yiyebilir, dileyen misafirlerimiz ise tren restoranından faydalanabilir.

Konaklama: Trende pulman koltuklu vagonumuzda olacaktır

 

2. GÜN:ERZURUM

 Tren yolculuğumuzun sonuna gelip bizi karşılayacak olan aracımıza binip Erzurum`daki otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra alacağımız akşam yemeğinin ardından Dileyen misafirlerimiz Otelimizin zemin katıda bulunan canlı müzik etkinliğine katılabilir.

KONAKLAMA: ERZURUM`DAKİ OTELİMİZDE

 

3. Gün: ERZURUM - SARIKAMIŞ

 Erzurum`daki otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra otelimizden ayrılıp Erzurum tarihini gezip göreceğimiz turumuza başlıyoruz. İlk olarak otobüsümüzle Erzurum Ulu Camii'ne gideceğiz, otobüsümüzden indikten sonra yaklaşık 4 saat otobüsten uzak olacağımız için gerekli malzemeleri yanınıza almanız gerekebilir. Erzurum Ulu camiini gezdikten sonra, Üç Kümbetler'i gezip fotoğraf çekindikten sonra Çifte Minareli Medrese'nin yanından geçip 13 eski Erzurum evinin birleştirilmesi ile oluşan bir müze olan Erzurum Evleri Müzesi'ni gezip çay-kahve molası vereceğiz. Molanın ardından Çifte Minareli Medrese'yi gezip hikayesini rehberimizden dinledikten sonra yol üstünde Erzurum Kalesi'ni ve Caferi Camii'ni görüp oradan Lala Mustafa Paşa Camii'ni ve Yakutiye Medresesi'ni göreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum kongresi için geldiğinde konakladığı Atatürk Evi’ni gezip güzel hikayesini dinledikten sonra ünlü Erzurum oltu taşı alabileceğimiz ve hemen karşısında yine Erzurum’a has kadayıf dolmasından tadabileceğimiz yer olan Rüstem Paşa Bedesten'ine yani Taşhan ’a gideceğiz. Taşhan gezimizden sonra meşhur cağ kebabını tatmak üzere öğle yemeği molası vereceğiz ve sonrasında Kurtuluş Harbi'nde ülkemizin kaderini çizen yegane noktalardan olan Erzurum Kongre Binası'nı gezip kongre sırasında oturulan sıralarda oturup Erzurum kongresini ve sonuçlarını dinledikten sonra cefakar Erzurum ve Erzurumluların vatan sevgisini gösteren, savaşların sadece askerlerle değil halkla, kadınlarla ve hatta çocuklarla nasıl kazanıldığının göstergesi olan Nene Hatun’un mezarının da bulunduğu 93 harbi adını verdiğimiz Rus-Türk harbinin yaşandığı Aziziye Tabyaları ve Nene Hatun Tarihi Milli Parkı'na gidiyoruz.

Hava durumu ve trafik izin verdiği müddetçe yol üstünde dünya tarihinde ilk kez aksesuar olarak kullanılan kimi zaman ayna kimi zaman bıçak ve balta görevi görmüş olan obsidyen maden yatağında mola verebilir ve kendi elinizle yatağından çıkaracağınız obsidyenlere sahip olabilirsiniz. Molanın ardından; düşmandan çok hava münasebetiyle savaşan, 60 bini şehit 20 bini kayıp olmak üzere 90 binlere ulaşan kayıplar verdiğimiz Sarıkamış Allahuekber Dağları'na bakan Sarıkamış Şehitleri Anıtı'na ulaşıyoruz. Anıtı gezdikten ve şehitlerimizi yad ettikten sonra Sarıkamış merkezine doğru hareket ediyor ve panoramik olarak harika mimariye sahip doğayla iç içe inşa edilmiş Katerina Köşkü'nü görüyor ve oradan Sarıkamış Kayak Merkezi'ne gidiyoruz. Orada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler çay- kahve - salep eşliğinde soba başında vakit geçirebilir dileyen misafirlerimiz ise telesiyejler yardımıyla zirveye çıkabilirler. Bu süre içerisinde obsidyenden üretilmiş hediyelik eşyalar satın alabilir veya kayak yapabilirsiniz. Oradaki serbest zamanın ardından Sarıkamış`taki otelimize geçip yerleşiyoruz.

KONAKLAMA:SARIKAMIŞTAKİ OTELİMİZDE

 

4. Gün : Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak bilinen Ermeni Krallığına başkentlik yapmış büyük bir ticaret merkezi olan ve Tarihi İpek Yolu'nun Anadolu’ya giriş yaptığı ilk yer olarak önem arz eden Ani Harabeleri ile gezimize başlayacağız. 1-2 saatlik yürüyüş gezisi olacağı için ve etrafı boş olan bir yerleşim yeri olduğundan dolayı soğuk olma olasılığı yüksek olan yerlerdendir hazırlıklı gelmenizi öneririz. İlk olarak şehir surlarını görüp Aslanlı Kapı'dan giriş yaptıktan sonra sırasıyla Aziz Prkich Kilisesi, Küçük Hamam, Büyük Katedral ( Fethiye camii), İpek Yolu Köprüsü,  Ebu’l Menuçehr Camii, Genç Kızlar Kilisesi, Rahibeler Manastırı, İç Kale, Poladoğlu Kilisesi, Bostanlar Deresi Mağaraları, Selçuklu Sarayı, Selçuklu Kervansarayı, Büyük Hamam, Ateşgede Tapınağı ve Gürcü Kilisesi'ni görüp Ani Harabeleri gezimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne doğru yola çıkacağız. Kış aylarında buz tutması nedeniyle üzerinde atlı kızak yapılabilen ve bununla ünlenen Çıldır Gölü'nde serbest zamanımız ardından rotamızı Kars Merkez'e doğru çevireceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Kars merkezi rehberimiz eşliğinde gezip Kars’ta bulunan tüm tarihi binaları görme şansı elde edeceğiz. Kars Kalesi, Fethiye Camii (Alexandr Neviyski Katedrali), Evliya Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Yusuf Paşa Camii, Taş köprü, Namık Kemal Evi ( Aşıklar Evi), Maliye Misafirhanesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Defterdarlık, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Vali Konağı, Eski Emniyet Müdürlüğü, Butik Otel (Kar’s Otel), Ticaret ve Sanayi Odası Binası, Hekim Evi ( Cheltikov otel) , Eski Anadolu Lisesi Binası, Belediye Binası, Tuncer Gülensoy Evi gibi tarihi Baltık mimarisi eserlerin hepsini görebileceğimiz bir şehir turunun ardından otelimize geçip biraz dinleniyoruz ve Kars’ın ünlü kaşar peyniri gibi tadına doyamayacağınız türde peynir vb. alışverişi için yola çıkıyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizin de olacağı ünlü Kafkas eğlencesi gecemize katılmak isteyen misafirlerimizle eğlenceye katılıyor ve muhteşem bir günü daha ertesi gün daha çok eğlenmek üzere sonlandırıyoruz.

KONAKLAMA:KARS`TAKİ OTELİMİZDE

 

5. Gün :Iğdır – Ağrı Dağı – Doğubayazıt – Tendürek – Muradiye Şelalesi – Van

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’taki son durağımız olan Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Harp Tarihi) Müzesi'ne doğru yola çıkacağız. 1828’de Rusların bir gecede tabyadaki 600 askeri şehit etmesi sebebiyle Kanlı Tabya adını alan müzeyi gezdikten sonra Türkiye’nin en büyük tuz madeni rezervlerinden birinin bulunduğu Tuzluca şehri üzerinden Iğdır’a ulaşıyor ve Ermeniler tarafından yapılan katliamların kanıtlarının bulunduğu Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesi’ni gezdikten sonra Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nı en güzel gören noktalardan biri olan Doğubayazıt ilçesi girişinde fotoğraf molası vereceğiz. Doğubayazıt’ın ve Doğu Anadolu’nun en iyi mimari eserlerinden biri olan inşası 99 yılda tamamlanan İshakpaşa Sarayı'nı gezdikten sonra  Doğubayazıt’ta vereceğimiz yemek molası sonrası neredeyse aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ünlü Doğubayazıt Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Alışveriş sonrası bölgenin en büyük volkanik dağlarından biri olan Tendürek Dağı üzerinden Muradiye Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Muradiye Şelalesi'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Van’daki otelimize ulaşıyor ve bir güzel günü daha geride bırakıyoruz.

KONAKLAMA:VAN`DAKİ OTELİMİZDE

 

 

6.Gün : Van – Van Gölü – Akdamar Adası – Tatvan

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van (Tuşpa) bölgesine ve Urartulara özgü gümüş işleme sanatı olan savat ve telkâri gibi sanat eserlerini görüp alışveriş yapabileceğimiz atölyeye doğru yola çıkıyoruz. Alışveriş öncesi atölye yanında bulunan ve bölgenin ünlü Van kedilerini görüp sevebileceğimiz Kedi evini de gezip alışverişimizi tamamlayıp Van Urartu Müzesi'ni gezeceğiz. Müze gezimiz ardından 2800 yıllık tarihi olan Van Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra kalenin hemen altında bulunan örnek Van Evi Müzesi'ni de gezebilir, serbest zamanı kale manzarası eşliğinde çay- kahve içerek de geçirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından Van ve çevre bölgelerin ünlü yiyeceklerinin bulunduğu mandırada alışveriş imkanı sonrası Van merkezde öğle yemeği alacağız. Öğle yemeği sonrası Akdamar Adası'na gitmemizi sağlayacak teknemize ulaşmak için Gevaş’a doğru yola çıkacağız. Bize özel olan teknemize bindikten sonra bölgenin ünlü aşk hikayesinden ismini alan Akdamar namı diğer Ah Tamara Adası'na doğru bölge halkının deniz adını verdiği Van Gölü manzarasıyla yolculuğumuzu 45 dakika içerisinde tamamlayıp adaya ulaşıyoruz. Ada üzerinde kalan tek yapı olan, özellikle Ermenilerce kutsal ve hac bölgesi sayılan Akdamar Kilisesi'ni de gezdikten sonra tekneyle otobüsümüze dönüş yapıp son konaklama yerimiz olan Tatvan’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde aldığımız akşam yemeğiyle güzel bir günü daha sonlandırıyoruz.

7.Gün TATVAN– VAN GÖLÜ EXPRESİ

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tatvan Tren Gar'ına hareketle saat 12.00 TCDD Van Gölü Ekspresi pulman  vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır.

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde/Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği : Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Akşam Yemeği :  Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Konaklama : Trende Pulman Koltuklu  vagonlarımızda. 

 

8.Gün ANKARA - ESKİŞEHİR

Sabah saatlerinde nostaljik müzikler ve eşsiz Fırat Nehri manzarası ile geçireceğimiz yolculuğumuz ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.

Ankara’da buradan katılan misafirlerimiz ile vedalaştıktan hemen  sonra Eskişehir’e transferimizi gerçekleştirip bir başka Karnaval Tour etkinliğinde görüşmek üzere  turumuzu noktalıyoruz.

NOT: YAŞANABİLECEK OLUMSUZ DURUMLARDA REHBERİN PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI VARDIR.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

▶️Gidiş-Dönüş Ulaşım
▶️Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
▶️5 Gece Otel Konaklaması
▶️Otellerdeki 5 Kahvaltısı
▶️Otellerdeki 4 Akşam Yemeği
▶️Seyahat Sigortası
▶️Araç İçi İkramlar
▶️Karnaval Tour Rehberlik Hizmeti
▶️Eskişehir-Ankara Transferi
▶️Ankara-Eskişehir Transferi
▶️Doğu Ekspresi Pulman Gidiş Bileti
▶️Van Gölü Ekspresi Pulman Dönüş Bileti
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

▶️Öğle Yemekleri
▶️Müze Ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
▶️Kişisel Harcamalar
▶️Akdamar Adası Tekne Turu
▶️Kafkas Eğlencesi
▶️Tüm Yolculuk Esnasında Yiyecek ve İçecekle

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
ESKİŞEHİR VE ANKARA
Tur Hareket Tarihleri:
18, 25 Kasım • 02, 09, 16, 23, 30 Aralık • 06, 13, 20, 27 Ocak • 03, 10, 17, 24 Şubat • 03, 10, 17, 24 Mart

Tur Fiyatları

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
18.11.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
25.11.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
02.12.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
09.12.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
16.12.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
23.12.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
30.12.2022PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
06.01.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
13.01.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
20.01.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
27.01.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
03.02.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
10.02.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
17.02.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
24.02.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
03.03.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
10.03.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
17.03.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »
24.03.2023PULMAN VAGON3.000,00 TL4.250,00 TL 3.000,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 750,00 TL
7 - 12 Yaş 1.500,00 TL
-Taksitler »

1.Ek Bilgiler

- Tren saatlerindeki değişiklikler neticesinde programda oluşabilecek saat farklılıkları en az 1 gün öncesinden misafirlere bildirilecektir.

- Rehber programda belirtilen yerlerin tamamını gezdirek kaydıyla programda değişiklikler yapabilir.

- Gezimiz bir paket tur'dur. Kullanılmayan hizmetler için iade istenemez.

- Misafirler tarafından Belirtilen saatlere uyulmaması gibi durumlarda oluşabilecek mağduriyetlerden firmamız sorumlu değildir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Doğu Ekspresi Turu (7 GECE 8 GÜN ) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

  • 5 GECE OTEL KONAKLAMALI
  • ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS-IĞDIR-DOĞU BEYAZIT-VAN-TATVAN
  • ESKİŞEHİR VE ANKARA
  • 0850 532 2636

Benzer Turlar

Bodrum Turu

Bodrum Turu

3 GECE 4 GÜN

26.05.2022

1800.00 TL

Yedigöller Turu

Yedigöller Turu

Günü Birlik

21.05.2022

300.00 TL

Sapanca Ormanya Maşukiye Turu

Sapanca Ormanya Maşukiye Turu

Günü Birlik

21.05.2022

275.00 TL

Gölcük & Abant Turu

Gölcük & Abant Turu

Günü Birlik

21.05.2022

300.00 TL

Günübirlik İstanbul Tarihi Yarımada Turu

Günübirlik İstanbul Tarihi Yarımada Turu

Günü Birlik

21.05.2022

350.00 TL

Günübirlik Kapadokya Turu

Günübirlik Kapadokya Turu

Günü Birlik

22.05.2022

475.00 TL

Günübirlik Çeşme Alaçatı Turu

Günübirlik Çeşme Alaçatı Turu

Günü Birlik

21.05.2022

500.00 TL

Günübirlik İstanbul Adalar Turu

Günübirlik İstanbul Adalar Turu

Günü Birlik

21.05.2022

400.00 TL

Konaklamalı Çanakkale Turu

Konaklamalı Çanakkale Turu

1 Gece Otel Konaklamalı

21.05.2022

900.00 TL

Konaklamalı Kapadokya Turu

Konaklamalı Kapadokya Turu

1 GECE OTEL KONAKLAMALI

21.05.2022

900.00 TL

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır Karnaval Tour. by Acente2