Büyük İtalya Turu

 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu
 • Büyük İtalya Turu

İSTANBUL - MİLANO - BERGAMO (COMO TURU) İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1873 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:55'te Milano'ya hareket. Yerel saate göre 10:00'da Milano'ya varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Galleria, Duomo Katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz extra olarak Como turumuza katılabilirler. Tur bitimi Bergamoda'ki otelimize transfer yapacağız. Odaların alınmasından sonra serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde yapılacaktır.

2.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image BERGAMO - VENEDİK (GONDOL) Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılmasının ardından otelden ayrılarak Gondollar şehri Venedik'e hareket ediyoruz.Varışımızın ardından Venedik'te yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler.Tur bitimi otelimize transfer yapacağız.Odaların alınmasından sonra serbest zaman verilecektir.Geceleme otelimizde yapılacaktır.

3.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image VENEDİK - FLORANSA - MONTECATINI (FERRARA) Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılacak ve Floransa'ya hareket edilecektir.Misafirlerimiz yol üzeri extra olarak düzenlenecek olan Ferrera Turu’na katılabilirler.Katılım sağlamayan misafirlerimiz rehberimizin belirleyeceği yerlerden tur bitimi alınacaktır. Venedik'ten hareketimizin ardından Emiglio Romagna Bölgesi'nin Po Nehri'nin hemen bitişiğine kurulmuş olan, otantik meydanları ve sokaklarıyla; kalesi ve katedrali ile göz kamaştıran ve tüm sur içiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan özel bir şehri,Ferrara'yı gezmek üzere duruyoruz.Ferrara gezimizin ardından Floransa için yola çıkıyoruz.Varışımızın ardından Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer yapıyoruz. Odaların alınmasından sonra serbest zaman verilecektir.Geceleme Montecatini otelimizde.

4.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image - MONTECATINI (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO) Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı sunulucaktır.Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden olan Siena,Pisa ve San Gimignano turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer yapılacak ve otelde serbest zaman verilecektir.Geceleme Montecatını'deki otelimizde.

5.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image MONTECATINI - ROMA (YEMEKLİ ROMA GECE TURU) Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılacaktır ve Başkent Roma'ya hareket edilecektir.Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso,Circus Maximus görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Akşam arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Yemekli Roma Gece Turu düzenlenecektir.Tur bitimi otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

6.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image - ROMA (DAĞ KÖYLERİ TURU) (ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU) Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenleyeceği Dağ Köyleri Turuna katılabilirler.Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz için extra Antik Roma ve Vatikan Turu düzenlenecektir.Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu'nu gezeceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image ROMA - NAPOLİ (POMPEİ) Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Napoli'ye hareket;varışımızın ardından yapılacak olan panoramik Napoli şehir turunda Mergellina, Plebiscito Meydanı, Trieste Tirentino Meydanı, Toledo Caddesi görülecek yerler arasındadır.Arzu eden misafirlerimiz için extra Pompei Turu yapılacaktır.Tur bitimi otelimize transfer.Odaların alınmasından sonra serbest zaman.Geceleme otelimizde.

8.GÜN Büyük İtalya Turu Itinerary Image NAPOLİ - İSTANBUL Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte Napoli Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları'nın TK 1454 sayılı tarifeli seferi ile saat 18:25'te İstanbul'a hareket. Yerel saate göre 22:35'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Bir sonraki Karnaval Tour etkinliği için sözleşip sizlerle vedalaşıyoruz.

NOT: DEĞİŞEN OLUMSUZ DURUMLARA GÖRE (YOL DURUMU, KALABALIK, HAVA DURUMU VS) REHBERİN TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI VARDIR.

7 GECE 8 GÜN - BÜYÜK İTALYA TURU

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul - Milano / Napoli - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

*Bergamo'da 3* otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

*Venedik - Treviso ya da Padova bölgesinde 3*uzak otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

*Floransa'da Montecatini bölgesinde 3* uzak otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama

*Roma'da 3* uzak otelde 2 gece continental kahvaltı dahil konaklama *Napoli'de 3*uzak otelde 1 gece continental kahvaltı dahil konaklama

*Havalimanı-Otel-Havalimanı transferi

*Tüm şehirler arası transferler Yarım günlük Milano,Venedik.Floransa,Roma ve Napoli panoramik şehir turu

*KARNAVAL TOUR profesyonel Türkçe Tur Liderliği hizmeti

*Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri

*Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

*Fiyatlarımıza K.D.V dahildir

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 140 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)

*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

*Ekstra turlar

*Konaklama vergileri

*Venedik'te vaporetto ücreti

*Ören yerleri ve müze giriş ücretleri

*Öğle ve akşam yemekleri

*Dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler

*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

*Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI
Tur Hareket Tarihleri:

1.Ek Bilgiler

 

*Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

*Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.

*Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.

*Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.

*Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.

*Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

*Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.

*Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

*Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.

*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.

*Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.

*KARNAVAL TOUR vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.

*Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.

*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

*Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

*Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

*Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

*Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

*Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.

*Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Pronto Tour Havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumdadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Pronto Tour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

*Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

*Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

2.İptal Şartları

*SÜPER PROMOSYON turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.

3.Vize Bilgileri

VİZE İŞLEMLERİ KARNAVAL TOUR TARAFINDAN ARACI KURUM OLARAK YAPILACAKTIR. 120EUR

Büyük İtalya Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

 • OTEL KONAKLAMALI
 • MİLANO - BERGAMO - VENEDİK -FLORANSA - MONTECATINI (FERRARA) -MONTECATINI (SIENA- PISA-NAPOLİ (POMPEİ) (DAĞ KÖYLERİ TURU) (ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU) - - GIMIGNANO)
 • İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI
 • 0850 532 2636

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır Karnaval Tour. by Acente2