Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Turu

1 Gece

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız..

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Turu Hakkında Genel Bilgiler

 Eskişehir Cengiz Topel Cd. Karnaval Tour ofis önünden saat 00.30’da buluşuyor Hasan Polatkan Migros önünden 00.45'te Kazdağları'na doğru hareket ediyoruz.

1.Gün
Sabah saatlerinde alacağımız extra kahvaltının ardından Geyikli İskele’den feribotumuza biniyoruz. Doğanın ve huzurun tadını çıkarıyor ve güne başlıyoruz. 40 dakika sürecek olan Feribot yolcuğumuz sonrası Türkiye’nin 3.Büyük adası olan Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Öncelikle bağbozumu için Bağ’a  hareket ediyoruz. Burada Bozcaada’ nın meşhur  ekiplerinin yönlendirmeleri doğrultusunda üzüm topluyor, üzümlerin hangi aşamalardan geçip olgunlaştıkları ve içime hazır hale getirildiği  bağbozumuna özel  bilgi alıyoruz.Ardından adanın sevimli sokaklarında turlayarak, ada hakkında bilgi almaya devam ediyoruz.  Öğleden sonra geçmişi Fenikeliler’e kadar uzanan Bozcaada Kalesi’ni geziyoruz. Sonrasında Bozcaada’ya özgü Çamlıbağ  içeceklerin üretildiği imalathaneye  gidiyor orada üzümün son aşamaya kadar oluşumu hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Wine House’da tadımları yapıp keyifle zaman geçiriyoruz. Turumuzun bitiminde festival alanına varıyoruz. Festival alanında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında adaya özgü ürünlerin satıldığı bir mağazadan  alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Akşam festival alanında sizlere serbest zaman vererek doyasıya bir eğlencenin tadını çıkarıyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup otelimize gidiyoruz.

 

2. Gün: ASSOS – ASSOS LİMAN – ADATEPE KÖYÜ – ZEUS ALTARI - YEŞİLYURT KÖYÜ
 

Otelimizde aldığımız açık büfe Sabah Kahvaltısı sonrası Assos’a geçiyoruz. Kendine has mimarisi, tarihi iskelesi ve bir zamanlar Aristo'nun okuluna ev sahipliği yapmış Assos'ta, Tiyatro, Agora, Nekropol, Gymnasium, Surlar, Burçlar, Murat Hüdavendigar Camii, Athena Tapınağı, Su sarnıçları, Tarihi Behramkale Köprüsü'nü geziyoruz. Dönüşte Assos Limani'na geçerek fotoğraf molası ardından Sinema filmleri "Devlerin Öcü, Kuyucaklı Yusuf ve İpekçe", "Yılan Hikayesi ve Karadağlar" gibi televizyon dizileri adını duyurmuş tipik bir Ege köyü olan Adatepe Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Taş evleriyle ünlü köyün meydandaki şirin köy kahvesinde yorgunluk molasının ardından köyü turlayıp Çanakkale il sınırları içerisinde bulunan Zeus Altarına çıkıyoruz. Zeus Altarı’nın mitolojik efsanesini rehberimizden dinledikten sonra Edremit Körfezi ve Küçükkuyu’yu en iyi görebileceğimiz yerler arasında olan Zeus Altarında manzaranın tadını doya doya çıkarıp fotoğraf çekebilirsiniz. Zeus altarı gezimiz sonrası Türkiye'nin ilk özel etnografya müzesi ve Türkiye'de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Burada müzenin kurucusu değerli öğretmenimizden Kaz Dağı efsanelerini dinleyip, binbir deva Kaz Dağı bitkileri alışverişinden sonra Eskişehir’e hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor, bir sonraki Karnaval Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  30 Ağustos
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  30.08.2024Müsait3.500,00 TL5.250,00 TL3.500,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 875,00 TL
  7 - 12 Yaş 1.750,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 875,00 TL
  7 - 12 Yaş 1.750,00 TL
  Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  * Turizm Taşıma Belgeli Araç ile Ulaşım
  * 1 Gece Otel Konaklaması
  * 1. Gün Otelde Alınan Akşam Yemeği
  * 2. Gün Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı 
  * Çevre Gezileri
  * Milli Park Giriş Ücretleri
  * Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  *1. Gün Sabah Kahvaltısı
  * Dönüş Akşam Yemeği ve Öğle Yemekleri
  * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
  * Otelde Alınan Extra Hizmetler
  * Kişisel Harcamalar

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?