Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Adana Lezzet Festivali Turu

1 Gece

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız..

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Adana Lezzet Festivali Turu Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir Cengiz Topel Cd. Karnaval Tour Ofis önünden saat 00.00’da buluşuyor Hasan Polatkan Migros önünden 00.15 te buluşuyor ve  Tarsus'a doğru hareket ediyoruz.
 

Tarsus, Yedi Uyurlar Mağarası, Bilal Habeşi Mescidi, Tarsus Şelalesi, Nusret Mayın Gemisi, Adana Şehir Gezisi, Taşköprü, Sabancı Camii

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen durak noktalarımızdan aldıktan sonra, Pozantı’da vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’a varış ve kahvaltı molamızın ardından (Ekstra) Kuran - ı Kerimde Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını geziyoruz. Sonrasında Hz. Peygamber Danyal Makamı, Ulu Cami, Peygamber Efendimizin ilk müezzini olan Bilali Habeşi Mescidi, Aziz Paul’un doğduğu ev ve avlusunda yer alan su kuyusu görüyoruz(Panoramik). Ardından daha önce beyaz çarşı olarak bilinen ve restorasyonu tamamlanan Kırk Kaşık Bedesteni, Eski Tarsus Evleri, Tarsus Şelalesi gezisinde verilen molanın ardından şehrin çıkışında bulunan Nusret Mayın Gemisini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Adana tarihi noktalarını geziyoruz. Gezilerimizde Seyhan Nehri ve Taşköprü, Yağ Camii, Ulu Cami, Ramazanoğlu Köşkü ve Medresesini geziyoruz. Burada vereceğimiz kısa molanın ardından Akça Mescit, Tarihi Tepebağ Evleri, Büyük ve Küçük Saat Meydanları Rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Buradan Sabancı Merkez Camii, Seyhan Nehri Gezisi, Eski ve Yeni Baraj (Panoromik) seyir noktaları geziyoruz. Ardından Adana‘da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde. 
Konaklama: Adana oteldedir

 

Pamuk Tarlası, Pamuk Hasadı, Çırçır Fabrikası, Lezzet Festivali

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, sabah erken saatlerde otelimizden ayrılarak Çukurova bölgesinin bereketini yaşamaya gidiyoruz. Çukurova ortasında yer alan Pamuk Tarlasına gidiyoruz. Pamuk Hasadı hakkında bilgiler alıyoruz, hatta tarlada pamuğun toplanışında yer alıyoruz. Topladığımız pamukları ise çırçır fabrikasına götürüyoruz, oradaki bilgilendirme ve işlemleri gördükten sonra bu yorucu ve eğlenceli dakikaların ardından gezilerimizin ardından Adana’da sokak sokak Lezzet peşinde koşmaya başlıyoruz. Gün boyunca Adana’ya has yöresel lezzetleri ve Adanalı Ustaların maharetli elinden çıkan Dünya mutfağından özel menüleri yemeye başlıyoruz. çeşitli yöresel lezzetlerin tadımı yapıldıktan sonra verilen serbest zamanın ardından Eskişehir'e doğru yola çıkıyoruz.


NOT : Rehberimiz olumsuz iklim ve yol şartlarında programı değiştirme hakkına sahiptir

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • POLATLI (01:00)
  • ÜMİTKÖY KÖPRÜ (01:15)
  • CEPHA KENTPARK AVM (01:20)
  • KIZILAY AVM ÖNÜ(KARNAVALTOUR OFİS ÖNÜ) (01:30)
  • KARNAVAL TOUR OFİS ÖNÜ (22:00)
  • H.POLATKAN MİGROS ÖNÜ (22:15)
Tur Hareket Tarihleri:
05 Ekim
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
05.10.2024Müsait3.500,00 TL5.250,00 TL3.500,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 875,00 TL
7 - 12 Yaş 1.750,00 TL
0 - 3 Yaş Ücretsiz
4 - 6 Yaş 875,00 TL
7 - 12 Yaş 1.750,00 TL
Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Turizm Taşıma Belgeli Araç ile Ulaşım
* 1 Gece Otel Konaklaması
* 1. Gün Akşam Yemeği
* 2. Gün Sabah Kahvaltısı 
* Milli Park Giriş Ücretleri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* 1. Gün Sabah Kahvaltısı
* Dönüş Akşam Yemeği ve Öğle Yemekleri
* Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Otelde Alınan Extra Hizmetler
* Kişisel Harcamalar

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Adana Lezzet Festivali Turu Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?