Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Tren İle Kars Turu (Uçak Gidiş Tren Dönüş)

5 Gece 6 Gün

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız..

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Tren İle Kars Turu (Uçak Gidiş Tren Dönüş) Hakkında Genel Bilgiler

1.Gün: Eskişehir – İstanbul – Erzurum - Sarıkamış

Sevgili Konuklar, sabah erken saatlerde İstanbul’a yapacağımız transferin ardından 09.05’deSabiha Gökçen - Erzurum Havalimanına gidecek uçağımıza binip yeni güne Erzurum’da merhaba diyoruz.

Doğu Anadolu’nun rakımı en yüksek ve yüzölçümü en büyük ili olan Erzurum’a varışımızın ardından tur süresi boyunca kullanacağımız otobüsümüze yerleşip Erzurum tarihini gezip göreceğimiz turumuza başlıyoruz. İlk olarak otobüsümüzle Erzurum Ulu camiine gideceğiz, otobüsümüzden indikten sonra yaklaşık 4 saat otobüsten uzak olacağımız için gerekli malzemeleri yanınıza almanız gerekebilir. Erzurum Ulu camiini gezdikten sonra, Üç Kümbetleri gezip fotoğraf çekindikten sonra Çifte Minareli Medresenin yanından geçip 13 eski Erzurum evinin birleştirilmesi ile oluşan bir müze olan Erzurum evleri müzesini gezip çay-kahve molası vereceğiz. Molanın ardından Çifte Minareli Medreseyi gezip hikayesini rehberimizden dinledikten sonra yol üstünde Erzurum Kalesini ve Caferi Camiini görüp oradan Lala Mustafa Paşa camiini ve Yakutiye Medresesini göreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum kongresi için geldiğinde konakladığı Atatürk Evi’ni gezip güzel hikayesini dinledikten sonra ünlü Erzurum oltu taşı alabileceğimiz ve hemen karşısında yine Erzurum’a has kadayıf dolmasından tadabileceğimiz yer olan Rüstem Paşa bedestenine yani Taşhan’a gideceğiz. Taşhan gezimizden sonra meşhur cağ kebabını tatmak üzere öğle yemeği molası vereceğiz ve sonrasında Kurtuluş Harbinde ülkemizin kaderini çizen yegane noktalardan olan Erzurum Kongre binasını gezip kongre sırasında oturulan sıralarda oturup Erzurum kongresini ve sonuçlarını dinledikten sonra Türkiye’nin önde gelen kış turizmi duraklarından ve en çok rağbet gören kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak merkezine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kapalı teleferikler aracılığıyla zirveye ulaşıp tüm Erzurum ayaklarının altında olacak şekilde fotoğraflar çekinebilir ve vakit geçirebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise çay, kahve, salep eşliğinde dinlenebilirler. Palandöken Kayak merkezi gezimizin ardındanErzurum gezimizi tamamlayıp Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Karga pazarı dağları ve Aras nehirlerinin birleştiği noktada 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Çobandede Köprüsünde fotoğraf molası ve panoramik olarak göreceğimiz Bizans’ın en doğudaki kalesi olan Pasinler Kalesi’nin ardından Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Hava durumu ve trafik izin verdiği müddetçe yol üstünde dünya tarihinde ilk kez aksesuar olarak kullanılan kimi zaman ayna kimi zaman bıçak ve balta görevi görmüş olan obsidyen maden yatağında mola verebilir ve kendi elinizle yatağından çıkaracağınız obsidyenlere sahip olabilirsiniz. Molanın ardından; düşmandan çok hava münasebetiyle savaşan, 60 bini şehit 20 bini kayıp olmak üzere 90 binlere ulaşan kayıplar verdiğimiz Sarıkamış Allahuekber dağlarına bakan Sarıkamış Şehitleri Anıtına ulaşıyoruz. Anıtı gezdikten ve şehitlerimizi yad ettikten sonra Kars’ta bulunan otelimize ulaşıp bu güzel günü daha güzel bir güne uyanmak üzere sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ekstra olup serbest olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Cağ Kebabı.

Akşam Yemeği: Otelimizde / Restoranda set menü ya da açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Konaklama: Kars’ta Bulunan 4* Sapran Deluxe Veya 4* Işıl Park otelimizde.

Otele Varış Saati: Ortalama20.00

 

2.Gün: Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak bilinen Ermeni krallığına başkentlik yapmış büyük bir ticaret merkezi olan ve Tarihi İpek yolunun Anadolu’ya giriş yaptığı ilk yer olarak önem arz eden Ani Harabeleri ile gezimize başlayacağız. 1-2 saatlik yürüyüş gezisi olacağı için ve etrafı boş olan bir yerleşim yeri olduğundan dolayı soğuk olma olasılığı yüksek olan yerlerdendir hazırlıklı gelmenizi öneririz. İlk olarak şehir surlarını görüp, Aslanlı kapıdan giriş yaptıktan sonra  sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi, Küçük Hamam, Büyük Katedral ( Fethiye camii), İpek Yolu Köprüsü,  Ebu’l Menuçehr Camii, Genç Kızlar Kilisesi, Rahibeler Manastırı, İç Kale, Poladoğlu Kilisesi, Bostanlar deresi mağaraları, Selçuklu Sarayı, Selçuklu Kervansarayı, Büyük Hamam, Ateşgede Tapınağı ve Gürcü kilisesini görüp Ani harabeleri gezimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölüne doğru yola çıkacağız. Kış aylarında buz tutması nedeniyle üzerinde atlı kızak yapılabilen ve bununla ünlenen Çıldır gölünde serbest zamanımız ardından rotamızı Kars merkeze doğru çevireceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Kars merkezi rehberimiz eşliğinde gezip Kars’ta bulunan tüm tarihi binaları görme şansı elde edeceğiz. Kars Kalesi, Fethiye Camii (Alexandr Neviyski Katedrali), Evliya Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Yusuf Paşa Camii, Taş köprü, Namık Kemal Evi ( Aşıklar Evi), Maliye Misafirhanesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Defterdarlık, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Vali Konağı, Eski Emniyet Müdürlüğü, Butik Otel (Kar’s Otel), Ticaret ve Sanayi Odası Binası, Hekim Evi ( Cheltikov otel) , Eski Anadolu Lisesi Binası, Belediye Binası, Tuncer Gülensoy Evi gibi tarihi Baltık mimarisi eserlerin hepsini görebileceğimiz bir şehir turunun ardından otelimize geçip biraz dinleniyoruz ve Kars’ın ünlü kaşar peyniri gibi tadına doyamayacağınız türde peynir vb. alışverişi için yola çıkıyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizin de olacağı ünlü Kafkas eğlencesi gecemize katılmak isteyen misafirlerimizle eğlenceye katılıyor ve muhteşem bir günü daha ertesi gün daha çok eğlenmek üzere sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dâhil)

Öğle Yemeği: Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Piti, Hangel Menü.

Akşam Yemeği: Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Kaz Menü.

Konaklama: Kars’ta Bulunan 4* Sapran Deluxe Veya 4* Işıl Parkotelimizde.

Otele Varış Saati: Ortalama17.30
 

3. Gün: Iğdır – Ağrı Dağı – Doğubayazıt – Tendürek – Muradiye Şelalesi – Van

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’taki son durağımız olan Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Harp Tarihi) müzesine doğru yola çıkacağız. 1828’de Rusların bir gecede tabyadaki 600 askeri şehit etmesi sebebiyle Kanlı Tabya adını alan müzeyi gezdikten sonra Türkiye’nin en büyük tuz madeni rezervlerinden birinin bulunduğu Tuzluca şehri üzerinden Iğdır’a ulaşıyor ve Ermeniler tarafından yapılan katliamların kanıtlarının bulunduğu ‘Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesi’ni gezdikten sonra Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı dağını en güzel gören noktalardan biri olan Doğubayazıt ilçesi girişinde fotoğraf molası vereceğiz. Doğubayazıt’ın ve Doğu Anadolu’nun en iyi mimari eserlerinden biri olan inşası 99 yılda tamamlanan İshakpaşa Sarayını gezdikten sonra Doğubayazıt’ta vereceğimiz yemek molası sonrası neredeyse aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ünlü Doğubayazıt çarşısında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Alışveriş sonrası bölgenin en büyük volkanik dağlarından biri olan Tendürek Dağı üzerinden Muradiye Şelalesine ulaşıyoruz. Muradiye Şelalesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Van’daki otelimize ulaşıyor ve bir güzel günü daha geride bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır (Ücrete Dâhil).

Öğle Yemeği: Ekstra olup Rehber Tavsiyesi Abdigör Köfte Menü.

Akşam Yemeği: Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dâhil).

Konaklama: Van şehir merkezinde bulunan 4* Royal Milano otelimizde.

Otele Varış Saati: Ortalama20.00.
 

4. Gün: Van – Van Gölü – Akdamar Adası

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van (Tuşpa) bölgesine ve Urartulara özgü gümüş işleme sanatı olan savat ve telkâri gibi sanat eserlerini görüp alışveriş yapabileceğimiz atölyeye doğru yola çıkıyoruz. Alışveriş öncesi atölye yanında bulunan ve bölgenin ünlü Van kedilerini görüp sevebileceğimiz Kedi evini de gezip alışverişimizi tamamlayıp Van Urartu Müzesini gezeceğiz. Müze gezimiz ardından 2800 yıllık tarihi olan Van Kalesini panoramik olarak gördükten sonra kalenin hemen altında bulunan örnek Van evi müzesini de gezebilir, serbest zamanı kale manzarası eşliğinde çay- kahve içerek de geçirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından Van ve çevre bölgelerin ünlü yiyeceklerinin bulunduğu mandırada alışveriş imkânı sonrası Van merkezde öğle yemeği alacağız. Öğle yemeği sonrası Akdamar Adasına gitmemizi sağlayacak teknemize ulaşmak için Gevaş’a doğru yola çıkacağız. Bize özel olan teknemize bindikten sonra bölgenin ünlü aşk hikayesinden ismini alan Akdamar namı diğer Ah Tamara adasına doğru bölge halkının deniz adını verdiği Van gölü manzarasıyla yolculuğumuzu 45 dakika içerisinde tamamlayıp adaya ulaşıyoruz. Ada üzerinde kalan tek yapı olan, özellikle Ermenilerce kutsal ve hac bölgesi sayılan Akdamar Kilisesini de gezdikten sonra tekneyle otobüsümüze dönüş yapıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde aldığımız akşam yemeğiyle güzel bir günü daha sonlandırıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Açık büfe kahvaltı olarak sunulmaktadır (Ücrete Dâhil).

Öğle Yemeği:Ekstra olup Rehber tavsiyesi Büryan Kebabı Menü.

Akşam Yemeği: Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dâhil).

Konaklama: Van şehir merkezinde bulunan 4* Royal Milano otelimizde.

Otele Varış Saati: Ortalama18.30

 

5.Gün TATVAN- VAN DOĞU EXPRESİ

Kahvaltı sonrası sabahın erken saatlerinde otelimizden ayrılarak Tatvan Tren Garına hareketle saat 10.30 TCDD Van Doğu Ekspresi pulman vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır.

10.30

17:07

20:03

00.43

04:15

11.57 (Normal rota süreleridir, genelde 2-2 buçuk saat rötar olur)

Tatvan   

Elazığ

Malatya 

Sivas

Kayseri

Ankara

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde açık büfe olarak sunulmaktadır. (Ücrete Dahil)

Öğle Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Akşam Yemeği: Ekstra olup dileyenler tren restoranından faydalanabilirler.

Konaklama: Trende Kuşetli Koltuklu vagonlarımızda. 

 

6.Gün ANKARA - ESKİŞEHİR

Sabah saatlerinde nostaljik müzikler ve eşsiz Fırat nehri manzarası ile geçireceğimiz yolculuğumuz ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.
Ankara’da buradan katılan misafirlerimiz ile vedalaştıktan hemen sonra Eskişehir’e transferimizi gerçekleştirip bir başka Karnaval Tour etkinliğinde görüşmek üzere turumuzu noktalıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ANKARA GAR (17:00)
Tur Hareket Tarihleri:
03 Mart
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
03.03.2024Müsait14.500,00 TL21.750,00 TL14.500,00 TL0 - 2 Yaş 4.500,00 TL
3 - 6 Yaş 9.500,00 TL
7 - 12 Yaş 11.500,00 TL
0 - 2 Yaş 4.500,00 TL
3 - 6 Yaş 9.500,00 TL
7 - 12 Yaş 11.500,00 TL
Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  

 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Lüks Otobüsle UlaşımOtellerdeki 4 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerdeki 3 Akşam Yemeği
 • Seyahat Sigorta Paketi        
 • Otopark Ücretleri
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Otobüs İçindeki İkramlar
 • Karnaval Tur Rehberlik Hizmetleri
 • Profesyonel Bölge Rehberleri
 • Eskişehir İstanbul Transferi
 • Ankara Eskişehir Transferi
 • Sabiha Gökçen – Erzurum Uçak Gidiş Bileti   
 • Van Gölü Expresi Kuşetli Dönüş Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • 1.Gün Sabah Kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Akdamar adası tekne turu
 • Kafkas Eğlencesi

      Tüm yolculuk  esnasındaki yiyecek ve içecekler  
 

Ek Bilgiler

 

 

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Tren İle Kars Turu (Uçak Gidiş Tren Dönüş) Hakkındaki görüşleriniz
Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?